Yakma Tablolar - 1
   
ALLAH (c.c.) Lafzı "Harfler eksilse dahi, O'ndan bir şey eksilmez ve hep aynı kalır. Sırasıyla; "ELİF"i kaldırıalım: " İlk harf olan "elif"i kaldıralım. Lafız, "LİLLAH" şeklini alır. [(...ve lillahi-l esmau'l hüsna fed'uhu biha...) (En güzel isimler Allah’ındır; bu güzel isimlerle O’na dua edin...) "ELİF ve LÂM"ı kaldıralım: Lafız, "LEHU" şeklini alır. ("lehu ma fis-semavati vel-ard." Göklerde ve yerde ne varsa Allah’ındır...) "ELİF", "LÂM" ve ikinci "LÂM"ı da kaldıralım. Lafız, ötre (damme) harekeli (H) harfi "HÛ" şeklini alır. ("Hu vallahüllezi la ilahe illa hu" O, kendisinden başka tanrı olmayan Allah’tır...), ("Allahü lâ ilahe illahu" Allah, O’ndan başka tanrı yoktur...) Bırakın "mucize" aramayı. Noktalama işaretine sahip olmayan "ALLAH" lafzını bir telaffuz edin hele. Nasıl?.. Son harfle birlikte karnınızdan tüm vücudunuza yayılan "dinginlik" ve "rahatlamayı" hissedebildiniz mi?..
   
Kelime-i Şehadet Eşhedü Ella İlahe İllallah ve Eşhedü Enne MuhammedürResulullah (Şehadet ederim ki Allah (CC)'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed (SAV) Allah (CC)'ın Resulüdür.
    
Osmanlı Arması
   
Osmanlı Tuğrası ve Arması
   
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn "Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz."
 • Yapan: ferudun çınar
 • Pazartesi, 25 Şubat 2019

Bir yorum yapın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz.

Osmanlıca - aHşap yakma

Osmanlı Türkçesiyle yazılmış kitaplar başta olmak üzere, Arapça, Farsça ve diğer dillerde yazılmış "matbu" kitaplar ile yine bu dillerde yazılmış "yazmalar"... Ahşap dağlama tekniğiyle yapılmış "aHşap yakma tablolar"...

Ferudun Çınar

İletişim

  Benimle buradan irtibat kurabilirsiniz!..
  +090.212.1234567
  +090.212.1234568
  İstanbul - TÜRKİYE

İrtibatta olalım